|
1999 US Individual Championships
Team Spooner
Event director
Evan Custer
Course setters & vetters
Bob Cooley (Day 1, all courses; Day 2, white, yellow, rec. orange)
George Kirkov (Day 2, advanced and comp. orange)
Course consultant
Scott Donald
Mapping director
Bob Cooley
Mapping/OCAD
George Kirkov
Park ranger
Bill Champion
Registrar (US Champs)
Marsha Jacobs
Registration (recreational)
Ev & Jean Beuerman (chiefs)
Steve Beuerman
Patti Clemo
Olivia Graeve
Esther Heller
Carol Lewis
Idele Meredith
Daniel Ohlund
Beth Wagner
Julie Wells
Start crew
Ron Gross (chief)
Mike Catlin
Cricket Chamberlain
Nick Corsano
Kristi Duncan
Dwight Freund
Peter Graube
Stewart Hintz
Brendan Kelly
Jennifer Kerr
Joe Ledesma
Art Livingston
Erin Neria
Peter Olsten
Andrea Payton
Ed Quartemont
Wyatt Riley
Melissa Threewit
Ian Tidswell
Mary Lou Walker
Melidy Walker
Sarah Wilson
Shasta Winegar
Finish crew
George Minarik (chief)
Jill Custer
Sharon Evans
Mike Fleishman
Dwight Freund
Dan Greene
Panu & Hannu Haaramo
Tapio Karras
Gary Kraght
Vivian Lee
Neeme Loorits
Leslie Minarik
Sarah Minarik
Kent Ohlund
Trevor Pering
Ian Ramsay
Joan Roos
Anneleise Steuben
Dan & Jen Stoll-Hadayia
Ralf Willeke
Results crew
Alan Glendinning (chief)
Aileen Abernathy
Penny & Harold DeMoss
Meg Gerstner
Thorsten & Olivia Graeve
Marsha Jacobs
Robert Lewis
Daniel Ohlund
Chuck & Liz Spalding
Tom Strat
Nancy Niemann
Team Texas
Control pickup
Kelly Wells (chief)
Penny & Harold DeMoss
Lucy duPertuis
Mark Prior
Mark Rice
Magnus & Sanna Wallenborg
Julie Wells
Jan Wolfe
Tyler Young
Model event officials
Ev & Jean Beuerman (chiefs)
Carole Lewis
Nancy Lindeman
Alaska club members
Beginner's clinics and greeters
Scott Aster (chief)
Bill Papendick
Tony Pinkham
Start-O
Louise Madrid (chief)
Rachel Care
Kirstin Haag
Tania Haag
Announcing & spotting
Mike Schuh (announcer)
Scott Aster
Neal Barlow
Gary Carpenter
Thorsten Graeve
Steve Gregg
Gary Kraght
Jeff Lanam
Derek Maclean
Kent Ohlund
Mike Poulsen
Mark Prior
Map exchange (Blue course)
Steve Smith
First aid
Karen Sessler (chief)
Joan Roos
Search & rescue
Gary Kraght
Douglas County sheriff
Child care
Vicki Woolworth
Parking
Syd Reader (chief)
Scott Aster
Melissa Criqui
Stacy & Gerry Goss
Anu Parasalo
Trevor Pering
Steve Smith
Rex Winterbottom
Saturday night dinner
Karen Sessler
Camping hostess
Nancy Lindeman
Equipment and signage
Mark Blair (chief)
Matthias Kohler
Start time assignments
Dennis Wildfogel
Map preparation
Bob Cooley (chief)
Ev & Jean Beuerman
Patti Clemo
Packet preparation and distribution
Marsha Jacobs (chief)
Ev & Jean Beuerman
Steve Beuerman
Meg Gerstner
Alan Glendinning
Thorsten & Olivia Graeve
Dan Greene
Robert & Carole Lewis
Nancy Lindeman
Tom Strat
Publicity
Nancy Lindeman (chief)
Lucy duPertuis
Event fliers
Tony Pinkham
T-shirt design
Penny DeMoss
Awards
Nancy Lindeman (ceremony)
Joe Scarborough (procurement)
Warm-up clothes return
Van Boughner
Doug Stein
Shuttle driver
Scott Aster
Webmaster
Aileen Abernathy
|