LAS TRAMPAS RESULTS
(The start and finish clocks were one minute off on the advanced courses.
Times have been adjusted.)
WHITE 2.1 km 110 m
1. Sally Murphree 23:17
2. Alex Englehart 30:40
3. Larry & Alissa Gosset 35:30
4. Becky, Andy, and Ken Clark 36:44
5. Barb Hooper & Lindi Beale 38:15
6. Greg & Andrew Gamache 40:10
7. Mary Howland, Jennifer &
Nick Newberry 40:46
8. Harry & Diane Hall 42:40
9. Adoria Lim & Hanh Truong 45:22
10. Jennifer & Marci Yahoska 47:52
11. Brian Cilker 82:04
YELLOW 2.9 km 225 m
1. Tim Ernst 61:49
2. Meg Gerstner 80:31
3. Ray & Barbara Kujawski 97:11
4. Jill Custer 99:22
5. Mary Criquet, Gary Connors 108:15
6. Carl Nasman & Justin Hite 108:47
7. Dave Meade 121:00
8. Ev & Jean Beuerman 128:40
9. Galina Shakhnovsky 138:20
10. Jones/Gyorfi/Lano/Teshima 178:55
11. ROTC #2 OT (188:32)
12. ROTC #4 OT (210:12)
Second course:
1. Adoria Lim & Hanh Truong 113:30
2. Jennifer & Marci Yahoska 130:55
Harry & Diane Hall DQ (No #3)
Barb Hooper/Lindi Beale DNF
ORANGE 3.5 km 280 m
1. Claudia Richter 61:37
2. Bill Lemon 75:43
3. Oleg Shakhnovsky 90:58
4. Frazier Stevenson 99:23
5. Robert Lewis 102:14
6. Brian Bauman 102:55
7. Leslie Minarik 107:33
8. Charles Brenner 107:37
9. David Barr 116:06
10. Steve Minniear 118:03
11. Hensley/Litvin 145:24
12. Aileen Abernathy 148:31
13. Thenon Turner 154:33
13. Joe Turner 154:33
15. Joe Ledesma 158:52
16. Terry Englehart 163:02
17. Nancy Lindeman 171:58
18. Bennett/McGuffey 175:20
Phillip Hoare DQ (No #3)
Kenneth Brown DQ (No #8)
ROTC #5 DQ (No #7,8)
ROTC #3 DNF
Cho/Stumpf DNF
GREEN 4.3 km 300 m
1. Neeme Loorits 55:12
2. Dan Greene 73:11
3. Joe Scarborough 80:00
4. Evan Custer 84:55
5. Ron Gross 86:25
6. Scott Aster 89:59
7. Alan Glendinning 91:14
8. Tony Pinkham 101:22
9. George Minarik 103:39
10. Greg Lee 105:31
11. Roy Want 111:56
12. Eric Strong 112:21
13. Phil Lacroute 115:10
14. Dan Clarke 118:20
15. Michael Poulson 122:25
16. Greg Lennon 131:32
17. Nick Corsano 137:37
18. Mike Fleishman 161:13
19. David and Pamela Craig 171:43
Stephanie Maclean DNF
ROTC #1 DNF
Victor Revenko DNF
Kathleen Lennon DQ (No #9)
Steve Beuerman DQ (No #8,9,10)
Vicki Woolworth DQ (No #8,9,10)
RED 6.7 km 600 m
1. Tilo Pompe 84:07
2. James Scarborough 87:28
3. Jorg Hofer 103:15
4. Thorsten Graeve 112:29
5. Gary Carpenter 113:15
6. Derek Maclean 114:59
7. Kent Ohlund 116:56
8. Andy Staatz 117:39
9. Penny DeMoss 120:47
10. Hoiger Farrak 123:02
11. Dan Clark 139:44
12. Silke Schlittermann 153:02
13. Rex Winterbottom 163:55
14. Harold DeMoss 174:45
15. Bob Cooley 177:55
16. Gavin Wyatt-Mair 179:29
Jay Montgomery OT (180:06)
Mark Blair OT (212:33)
Per Magnusson DQ (No #1)
Tapio Karras DNF